Atšvaitų dalinimo akcija „Nusišypsok ir būk matomas!“

Dienoms sparčiai trumpėjant, labai svarbu pasirūpinti savo bei aplinkinių saugumu tamsiuoju paros metu. Rudens bei žiemos mėnesiai – tai ilgiausias ir tamsiausias metų laikas, lydimas lietaus, sniego, dažnai rūko. Esant tokioms oro sąlygoms pėstieji eismo dalyviai tampa sunkiai pastebimi automobilių vairuotojams, ypač, jei dėvi tamsius drabužius, nesegi atšvaito.

Lapkričio mėnesį, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“, vienijantis kelių ir geležinkelių bei miestų inžinerijų studentus, skatindamas visuomenės susidomėjimą savisauga kelyje, surengė atšvaitų dalinimo akciją „Nusišypsok ir būk matomas!“. Akcijos sąlygos buvo paprastos: kiekvienas parodęs savo šypseną gavo atšvaitą.
Akcija buvo vykdoma dviejose skirtingose vietose. Pirmiausia, jaunieji kelininkai atšvaitus dalino Antakalnio gimnazijoje, o vėliau – Vilniaus viešajame transporte. Studentai kalbino įvairaus amžiaus žmones, dalinosi informacija, kuri ateityje gali padėti išvengti skaudžių nelaimių kelyje, kurios dažnai įvyksta dėl pėsčiųjų kaltės, nes jie nesegi atšvaito. Tyrimais įrodyta, jog eismo dalyvių matomumas su atšvaitais, bei kitais šviesą atspindinčiais elementais padidėja apie tris kartus. Pavyzdžiui,  važiuojant su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis tamsoje jie pastebimi maždaug iš 150 metrų atstumo, be atšvaito – ne arčiau kaip 50 metrų.

Prevencinės akcijos metu buvo išdalinta 400 atšvaitų, kuriuos dovanojo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“ nuoširdžiai dėkoja už suteiktą pagalbą ir visuomenės geranoriškumą.