Jaunieji kelininkai susprogdino bombą: Kelininkų dienos ’17 atgarsiai

Tris dienas trukusios Kelininkų dienos prašvilpė su trenksmu ir paliko nemažai įspūdžių. Kurį laiką oranžinė spalva Saulėtekyje ir universiteto prieigose buvo matoma žymiai dažniau nei įprastai. Renginys susidėjo iš 5 dalių: atviros diskusijos, technikos ekspozicijos, protmūšio, pikniko ir kartingų turnyro. Šventei pradėjome ruoštis dar kovo vidury ir jau po dviejų mėnesių pateikėme rezultatą. Šventė vyko gegužės 18-20 dienomis.

Kelininkų dienos tradiciškai prasidėjo nuo rimtesnio formato dalies – atviros diskusijos. Šiais metais diskusijos temą siejome ne tik su keliais. O tiksliau, diskusijos dalyviai kalbėjo apie transporto infrastruktūros svarbą karo atveju, apie propagandos vaidmenį informacinėje erdvėje, apie grėsmes iš kaimyninių valstybių. Diskusiją pavadinome „Keliai – valstybės kraujo arterijos?“. Joje dalyvavo savo srities profesionalai – Ričardas Savukynas – tinklaraštininkas, žinomo interneto personažo, Rokiškio Rabinovičiaus, autorius. Prof. dr. Donatas Čygas – Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas, doc. dr. Audrius Vaitkus – Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Kelių Tyrimo instituto direktorius, Egidijus Skrodenis – Lietuvos Automobilių Kelių Direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius, doc. dr. Virgaudas Puodžiukas – Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Kelių katedros vedėjas, Vitoldas Milius – žurnalistas, keliautojas. Marius Jatautas – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto Apsaugos Ministerijos patarėjas. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto Apsaugos Ministerijos pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė.

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 19 d.

Smagiausia tai, jog diskusija buvo naudinga visoms dalyvavusioms pusėms – studentai gavo naujų žinių apie krašto gynybą ir mobilizaciją karo atveju, o diskusijos dalyviai apsikeitė mintimis ir vieni kitiems uždavė daug įdomių klausimų. Galima būtų išskirti, jog toks kariškių, kelininkų ir kitų sričių specialistų susitikimas leidžia sudaryti sąlygas labiau įsigilinti į rūpimus klausimus. Pavyzdžiui, kelininkams svarbu, kad karo atveju būtų išsaugota kuo daugiau infrastruktūros. Smagu, jog diskusijoje tai buvo paminėta. „Griauti malonu, bet reikia prisiminti, kad po to reikės atstatinėti“ –  juokavo svečiai.

Po diskusijos apdovanojome atšvaito idėjos konkurso nugalėtojus.

Tai buvo Edgar Vladimirenko – I vieta

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 20 d.

 

Nijolė Remeikaitė – II vieta

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 20 d.

 

Rokas Jankauskas – III vieta

Akimirkos iš gegužės 18 dieną vykusios diskusijos.

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 20 d.

Vėliau visus kvietėme apžiūrėti kelininkų technikos ekspoziciją, kuri puošė Aplinkos inžinerijos fakulteto automobilių stovėjimo aikštelę. Čia visų laukė Vilniaus regiono kelių greideris, LAKD saugos diržų efektyvumą parodantys įrenginiai.

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 20 d.

Prie viso to „Gatas“ specialistai pasakojo apie kelių ženklinimo niuansus, rodė vaizdo medžiagą iš kasdienių darbų. Taip pat buvome pastatę rėmėjų ir partnerių stendą, prie kurio visus kvietėme nusifotografuoti ir dalyvauti konkurse, kuriame buvo galima laimėti dėžę traškučių.

Konkurso nugalėtojai:

WE ALWAYS ON DUTY#kelelis #kelininkudienos

Posted by Modestas Kirkliauskas on 2017 m. gegužės 18 d.

Tą pačią dieną, 19 valandą, Apollo boulinge, Akropolyje, laukė dar viena šauni kelininkų dienų dalis – protmūšis. Ši renginio dalis susilaukė didelio dalyvių skaičiaus. Susirinkę 12 komandų kovėsi 5 turuose.  Ilgai laukti nereikėjo ir po 2 valandų įnirtingos kovos paaiškėjo nugalėtojai – pirmą vietą užėmė VGTU AIF SA komanda pavadinimu „Mooodeliai“, Antrą –„Pseudomonas“, Trečią – „#BarakLife“. Kiekviena komanda gavo šaunių prizų, kuriuos įsteigė AB „Kauno tiltai“, Apollo boulingas bei mūsų klubas.

Tuoj startuos mūsų ilgai lauktas protmūšis!!

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 18 d.

Atėjus penktadieniui, laukė kita šventės dalis – piknikas. Tradicija tapusį, vasara dvelkiantį pikniką organizavome Valakampių I paplūdimyje. Jau nuo pat ryto matėsi, kad oras mūsų neapvils, o jau 15 valandą kvietėme visus atvykti. Čia dalyvių laukė krepšinio ir tinklinio turnyrai. Tiek vienas tiek kitas turnyras sulaukė nemažo susidomėjimo. Tinklinio turnyre dalyvavo 12 komandų, krepšinio – 10. Negana to, visus vaišinome keptomis dešrelėmis ir kvietėme atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais. Tikriausiai piknikas būtų tęsęsis  žymiai ilgiau jei ne vakaras ir iš kažkur išlindę spiečiai uodų.

Geras oras. Muzika. Gėrimai. Sportas. Maistas. Gera nuotaika ir daug šaunių žmonių. Visa tai laukia jūsų. Atvykite kol dar nevėlu! #kelelis #kelininkudienos

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 19 d.

O šeštadienį pasitikome su paskutine, bet ne ką mažiau svarbesne šventės dalimi – kartingų turnyru. Šiais metais sulaukėme nemažo aktyvumo. Dalyvavo net 10 komandų. Tai buvo AB „Kauno Tiltai“ komanda, kuriai atstovavo Paulius Šeduikis ir Darius Slažinskas, UAB „Gatas“ komanda – Sigitas Skripka ir Šarūnas Sartanavičius, AB „Eurovia“ komanda Julius Šimkevičius ir Artūras Prichodka, VGTU Kelių tyrimo instituto komanda, kurios atstovai buvo Rita Kleizienė ir Audrius Vaitkus, UAB „Wirtgen Lietuva“ komanda, kuriai atstovavo Tomas Motiejutis ir Karolis Aidukas, UAB „Tiltų ekspertų centras“ komanda Linas Alesius ir Andrius Indriliūnas, UAB „Fegda“ komanda Deimantas Zukas ir Romas Pašakinskas, UAB „Tilsta“ komanda Ignas Sivilevičius ir Audrius Bernotas, bei dvi studentiškos komandos, vienai iš jų atstovavo Povilas Levonovičius ir Viktor Kozlovski, kitai Lukas Čibinskas ir Vytenis Puzonas.

Po inirtingų, dvi valandas trukusių, lenktynių paaiškėjo nugalėtojai:

I vieta – AB „Eurovia“ komanda Julius Šimkevičius ir Artūras Prichodka
II vieta – UAB „Fegda“ komanda Deimantas Zukas ir Romas Pašakinskas
III vieta – UAB „Tilsta“ komanda Ignas Sivilevičius ir Audrius Bernotas

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 20 d.

Posted by Kelininkų dienos on 2017 m. gegužės 20 d.

Nuoširdžiai sveikiname laimėtojus!

Labai džiugu, kad kelelio komanda nepabijojo iššūkių ir puikiai susitvarkė su visomis užduotimis. Kelininkų dienos tapo labai spalvingos ir plačiau žinomos. Surengėme nemažai konkursų, kurie leido per visą Lietuvą paskleisti žinią apie kelininkų dienas. Svarbu paminėti ir tai, jog šiais metais turėjome kaip niekada daug partnerių ir rėmėjų. Be jūsų šventę suorganizuoti būtų žymiai sunkiau, todėl nuoširdžiai dėkojame už suteiktą pagalbą. Daugiau nuotraukų ir kitos informacijos rasite mūsų puslapyje www.kelelis.lt

Visas nuotraukas rasite mūsų Facebook puslapyje: