Kelininkų dienos 2015: įspūdžiai

Gegužės 20-22 dienomis vyko tradicija tapęs renginys „Kelininkų dienos 2015“. Labai džiugu, kad mes, JKK „Kelelis“ nariai, galime pasidžiaugti ne tik nuveiktais darbais, garbingais svečiais, puikiai praleistu laiku, bet kartu ir prasidėjusia gražia tarptautine draugyste.

Gegužės 21 dienos išvakarėse mus aplankė kelininkų klubas iš Lenkijos „Drogowiec“. 4 merginos ir 3 vaikinai po ilgos kelionės iš Balstogės (Lenkija) atvažiavo puikiai nusiteikę.

Ryte visų laukė bendras susitikimas, klubų prisistatymai, arbata, po kurių studentus pasveikino VGTU Aplinkos inžinerijos dekanas Donatas Čygas ir Kelių katedros vedėjas Virgaudas Puodžiukas. Po jų sekė diskusija su garsiausiu Lietuvos lenktynininku Dakaro ralyje, Benediktu Vanagu. Susitikimo WP_20150521_010metu jis papasakojo apie savo karjeros pradžią, siekius, Dakaro ralio komandą bei iššūkius jo metu. Studentai turėjo galimybę patys užduoti jiems rūpimus klausimus, į kuriuos lenktynininkas mielai atsakė.

Kiek vėliau, mes kartu su studentais iš Lenkijos, padedami bendrovės „Gatvių statyba“ bei valstybinės įmonės „Vilniaus regiono keliai“ iškeliavome į Vilniaus Žirmūnų gatvę lopyti duobių. Šia akcija buvo norima parodyti, kad mums, jauniesiems kelininkams netrūksta noro bei užsispyrimo pagerinti gatvių bei kiemų būklę Vilniaus mieste.WP_20150521_013

Oficialiai daliai pasibaigus, JKK „Kelelis“ nariai visus kvietė į Valakampių paplūdimį. Jame susirinkusieji galėjo susirungti tinklinio bei futbolo aišktelėse, pažaisti krepšinį, pasiklausyti muzikos bei užkąsti ant laužo keptų dešrelių. Apmaudu, kad oras nebuvo pats palankiausias, todėl teko atsisakyti idėjos stebėti Eurovizijos pusfinalį po atviru dangumi.

Išaušus 22 dienos rytui sėdome į automobilius ir nusivežėme draugus iš Lenkijos į Trakus. Vieniems tai buvo puiki proga WP_20150522_008susipažinti su Lietuvos istorija, kitiems – pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu. Apžiūrėję pilį, studentai iš Lenkijos buvo išlydėti namo.

Tikimės, jog šis klubų bendradarbiavimas taps ilgalaikis ir JKK „Kelelis“ nariai turės galimybę aplankyti naujus draugus kaimyninėje Lenkijoje, o ateityje „Kelininkų dienos“  bus kupinos dar daugiau įspūdžių ir naujų idėjų.

 

Žinoma, taip pat norime padėkoti visiems savo remėjams:

Asociacijai „Lietuvos keliai“, kuri niekada nepalieka „Kelelio“ komandos vienos ir padeda tiek morališkai tiek materialiai.

Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos už stiprų palaikymą ir norą padėti studentams.

Vilniaus miesto savivaldybei už geranoriškumą ir pagalbą bei gatvės tvarkymo iniciatyvos palaikymą.

AB „Eurovia Lietuva“ už suteiktą finansinę paramą.

VĮ „Vilniaus Regiono keliams“ už įrankius duobėms tvarkyti ir aprangą.

UAB „Paroc“ ir UAB „Wirtgen Lietuva“ už suteiktą atributiką.

UAB „Tvirta“ už geranoriškumą padedant „Kelelio“ komandai.

UAB „Maniga“ už dažus, kurie leido išdažyti krepšinio aikštelę Valakampiuose.

UAB „Mineraliniai vanenys“ už paskolintą palapinę.

Armanda Kavaliauskaitė

Partnerių iš Lenkijos oficialus puslapis:

SKN_Drogowiec

Akimirkos iš renginio:

[fbalbum url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.469734779860187.1073741865.149650888535246&type=3]