Kelininkų dienos ’16 – šventė kelininkams ir ne tik

Gegužės 19-21 vyko kasmetinės kelininkų dienos. Įveikę visus iššūkius, dalyviai galėjo pasimėgauti švente, kuri ne tik buvo linksma, bet ir naudinga tiek iš profesinės, tiek iš laisvalaikio pusės.

Ankstyvą ketvirtadienio (gegužės 19 d.) rytą prie VGTU Kelių tyrimo instituto laboratorijos, esančios Aplinkos inžinerijos fakultete, buvo atvaryta išpuoselėta kelininkų technika: greideris, kurį paskolino Vilniaus regiono keliai bei du nauji volai – vienas dvibūgnis asfaltinis, kitas – kiek didesnis – pneumatinis. Volus paskolino UAB „Fegda“. Čia suorganizavome kelininkų technikos ekspoziciją.

Kiek vėliau, 10 valandą visi susirinko 504 auditorijoje į atvirą diskusiją „Išmanus kelias – realybė ar tolima ateitis?“. Joje buvo aptariamos šiuo metu kelių sektoriuje pradėtos ir planuojamos taikyti technologijos. Autonominiai automobiliai, komunikuojanti kelių infrastruktūra, BIM (angl. Building Information Modeling) technologijos, saulės energiją surenkantys keliai ir dar gausus būrys naujovių leido susidaryti bendrą įspūdį, koks perversmas pamažu vyksta pavyzdingai transporto sistemą vystančių šalių infrastruktūroje. Diskusijoje buvo paliesta ne tik technologijų, bet ir elektromobilių, inžinierių ruošimo, atsižvelgiant į technologijų tendencijas, temos.

Plačiau apie diskusiją ir ką joje tiksliai aptarėme skaitykite čia: „Išmanus kelias – vizija, link kurios žiūri visas pasaulis“.

Iškart po diskusijos buvo apdovanoti VGTU studentų atšvaito idėjos konkurso laureatai:

Mantė Janionytė, Architektūros fakulteto studentė (AF-14/1), kuri užėmė 1 vietą.
Mantas Katilius, Aplinkos inžinerijos fakulteto studentas (KGf-14/1), užėmęs 2 vietą.
Egidijus Raikalas, Elektronikos fakulteto studentas (AUSfm-15), kuris užėmė 3 vietą.

Daugiau apie atšvaito konkursą galite paskaityti: „Paaiškėjo atšvaito konkurso nugalėtojai“.

Vėliau vyko tradicinis ąžuoliuko sodinimas prie Aplinkos inžinerijos fakulteto, apžiūrėjome techniką bei tarpusavy padiskutavome.

O jau antrą valandą visų laukėme Valakampiuose, kur vyko piknikas su keptom dešrelėm, gaiviaisiais gėrimais, sporto varžybom ir linksma studentiška kompanija. Oras buvo pasakiškas, tad piknikas tęsėsi iki sutemų. Visi liko patenkinti gera draugų kompanija ir linksmai praleistu laiku.

Bet tai dar ne viskas. Atėjus šeštadieniui laukė dar viena dalis – Kelelio kartingų turnyras. Šiais metais dalyvavo ne toks gausus būrys komandų, bet tai nesutrukdė išsiaiškinti, kas buvo geriausi:

I vietos laimėtojai, kurie iškovojo Kelelio kartingų turnyro taurę, buvo Gediminas Gribulis ir Deimantas Zukas iš komandos „Fegda 2″

II vietos laimėtojai – Andrius Pankevičius ir Audrius Bernotas iš komandos „Fegda 1″

III vietos laimėtojai – Adolfas Kuzborskis ir Povilas Ališauskas iš komandos „Senoliai“

Be to, už dalyvavimą norime padėkoti komandos „Eurovia“ nariams – Justui Miežečiui ir Artūrui Prichodkai, kurie užėmė 4 vietą.

O vakare „Brodvėjaus PUB‘e“ laukė simbolinis šventės uždarymas ir aptarimas. Džiaugiamės, kad pavyko išlaikyti gerą nuotaiką visos šventės metu.

Privalu paminėti, kad šventė sunkiai būtų įgyvendinta, jei ne mūsų partneriai, kurie vienaip ar kitaip pagelbėjo ją organizuojant. Norime nuoširdžiai padėkoti:

Asociacijai „Lietuvos keliai“
AsocLietuvosKeliai

VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanatui

Aplinka_logo
VGTU „Kelių tyrimo institutui“

VGTU_KTI
Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos

Lithuanian_Road_122
UAB „Fegda“fegda
AB „Kauno tiltai“

Kauno_tiltai,_logo
AB „Eurovia Lietuva“

eurovia-logo
VĮ „Vilniaus regiono keliai“
UAB „Wirtgen Lietuva“

Logo_Gr_color_code_RGB_LO
MB „Šoklynė“

soklyne

Renginio akimirkos (bus pildoma):
[fbalbum url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1055385484499262.1073741825.369089906462160&type=3]