Šiandienos prioritetas – šviesi inžinerinių specialybių ateitis

Balandžio 20 dieną, Lietuvos kelių muziejuje, akcinė bendrovė „Kauno tiltai“ kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU), Kauno technikos kolegija (KTK) ir Baltijos pažangių technologijų institutu (BPTI) pasirašė simbolinę bendradarbiavimo sutartį ir inicijavo bendrą inžinerinių mokslų populiarinimui skirtą projektą „Akademija@Kauno tiltai“. Pagrindinis šios savarankiškos švietimo iniciatyvos tikslas – padėti mokslininkams ir „Kauno tiltų“ ekspertams keistis gerąja patirtimi ir skatinti studentus bei moksleivius įgyti ne tik teorinių, bet ir darbo rinkai būtinų praktinių žinių.

Savo kalboje Kauno tiltų generalinis direktorius Aldas Rusevičius paminėjo, jog projekto vizija gimė matant, kad pažanga ir inovacijos kuriasi ten, kur verslas ir mokslas sujungia idėjinį ir žmogiškąjį potencialą. VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas teigė jog, pastaruoju metu vėl jaučiamas augantis susidomėjimas technologiniais mokslais ir prie to prisidėjo aktyvesnis universitetų ir verslo įmonių bendradarbiavimas. O KTK direktorius Nerijus Varnas sakė, kad per ateinantį dešimtmetį pasaulyje pritrūks inžinierių, nes šiuo metu tiksliųjų mokslų populiarumas dar nėra toks didelis, kokio tikisi darbdaviai: jaunimas šiandien dažnai renkasi tas profesijas, kurių studijos yra lengvesnės, o ne tas, kurios perspektyvesnės ir kurių absolventų jau šiandien laukia darbdaviai.

Po visų sveikinimo kalbų ir sutarties pasirašymo sekė kelininkų protmūšis, kuriame dalyvavo 2 VGTU ir 2 KTK studentų komandos. Visiems teko pasukti galvas trijuose turuose. Protmūšį laimėjo pirmoji VGTU komanda, kurioje buvo Povilas Levonovičius, Šarūnas Leimonas, Mantas Balčius ir Ignas Vasiliauskas.

Nuoširdžiai dėkojame už svetingumą gerbiamąjam kelių muziejaus direktoriui Juozui Stepankevičiui ir įmonės „Automagistralė“ vadovybei. O greitu metu kelių muziejų aplankysime ir vėl, tad sekite mūsų naujienas!