Kelionė į Vilniaus lokomotyvų remonto depą

Besidžiaugiant kalendoriniu pavasariu, kovo 22 dieną JKK „Kelelis“ lankėsi Vilniaus lokomotyvų remonto depe. Beveik 2 val. trukusi ekskursija, klaidžiojant iš vieno skyriaus į kitą, neprailgo. Vienų akį traukė dideli lokomotyvai paruošti remontui, galingi akumuliatoriai ir varikliai, įvairūs mechanizmai, kitų – tepalu įmirkusiomis grindimis vaiktinėjančios, depe dirbančios moterys.

Pertvarkius AB “Lietuvos geležinkeliai” Vilniaus lokomotyvų depą į du padalinius, 2003 m. spalio 1 d. įkurta dukterinė įmonė UAB Vilniaus lokomotyvų remonto depas. Įmonė atlieka šilumvežių ir dyzelinių traukinių kapitalinius ir einamuosiu remonto darbus. Pagrindinis užsakovas – AB „Lietuvos geležinkeliai“. Tai pirmoji įmonė Baltijos regione, kuri teikia šilumvežių modernizavimo paslaugas. Įgyvendina riedmenų parko atnaujinimo programą, kuri yra gyvybiškai svarbi mūsų šalies geležinkeliams.

Taip pat įmonė naudoja modernias stakles ir įrengimus, kurie gali atlikti kokybiškus detalių gamybos ir kitus metalo apdirbimo darbus. Didelį įspūdį paliko abrazyvinės vandens pjaustymo staklės. Tai naujausia įmonės naudojama technologija, kuria gaminamos detalės, naudojamos įvairiose pramonės šakose ir buityje. Naudojant aukšto slėgio vandens srovę, išpjaunamos įvairaus sudėtingumo detalės iki 200 mm.

Dėkojame Vilniaus lokomotyvų remonto depo administracijai, kad mus priėmė. Studentai turėjo galimybę iš arčiau pamatyti ir susipažinti su geležinkelio riedmenų priežiūra. Galbūt šie riedmenys ateityje riedės ir mūsų pačių projektuotais ar prižiūrimais geležinkeliais.