Darbas Palangoje ir pažintinė veikla pajūrio krašte

IMG_9156

Vasarai įsibėgėjus štai ir sulaukėme didžiausių ir įspūdingiausių žiedinių 1000 km lenktynių Baltijos šalyse, kurios vyko Palangoje liepos 10 – 13 dienomis. Neišsigandę stipraus pajūrio vėjo ir lietaus, JKK „Kelelis“ nariai taip pat dalyvavo renginyje.  Kaip ir kiekvienais metais, lenktynių metu buvo skiriamas didelis dėmesys saugaus eismo skatinimui kelyje. Renginio organizatoriams bendradarbiaujant su Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija buvo įrengtas saugaus eismo skatinimo kompleksas.

Saugaus eismo klasė mažiesiems – daugiausiai eismo dalyvių pritraukianti ir jau tradicija tapęs projektas. Ši, vaikams skirta elektromobilių trasa su mini gatve bei žiedine sankryža, kelio ženklais ir šviesaforais buvo įrengta „Keleliui“ skirtoje teritorijoje, iš tolo išsiskiriančioje oranžiniais balionais, prie įėjimo į renginį. Čia kiekvienas mažasis galėjo išsirinkti sau labiausiai patinkantį elektromobilį ir su juo nemokamai įveikti trasą, kurioje buvo imituojamos realios situacijos kelyje. Žinoma, prieš kiekvieną važiavimą jaunasis vairuotojas kartu su klubo nariu pasikalbėdavo apie saugų elgesį kelyje, prisimindavo arba išmokdavo pagrindines eismo taisykles. Kiekvienas vaikas įveikęs trasą buvo apdovanotas diplomu bei atminimo dovanėlėmis – atšvaitais, kalendoriukais, knygutėmis apie saugų eismą.

Kadangi padirbėti saugaus eismo klasėje atvyko nemažas būrys klubo „Kelelis“ narių, galėjome greitai atlikti mums patikėtus darbus.  Laisvalaikiu nepraleidome progos stebėti 1000 km lenktynių bei pasimėgauti ir iš arčiau susipažinti su pajūrio kraštu. Nors gyvenome Kretingoje, nepamiršome aplankyti ir vienintelio Lietuvos uosto – Klaipėdos. Pasivaikščioje ir pasigrožėję uostamiesčiu, nusprendėme su keltu persikelti į Kuršių Neriją. Į pažintinę kelionę po šį nacionalinį parką leidomės išsinuomavę dviračius. Vakare maloniai nuvargę ir kupini įspūdžių grįžome į savo laikinus namus ir ruošėmės kitai darbo dienai 🙂

Kaip ir praeitais metais, JKK “Kelelis” narių vardu norime ir šiemet padėkoti VĮ Klaipėdos regiono keliams, kurie mielai pasirūpino mūsų apgyvendinimu Kretingoje esančiuose kelių tarnybos patalpose.

Tikimės ir kitais metais susitikti Palangoje 🙂

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.191396924360642.1073741853.149650888535246&type=1&l=bbaba5f34a